Mistrzowie powieści fantasy

Dobrze, że nikt nie zapomina o czytaniu książek. To bezcenne dzieła, dzięki którym można dowiedzieć się wielu rzeczy, jak również można poznać niezwykłych bohaterów, którzy wnoszą do naszego życia pewne wartości. Jednym z gatunków, który w ostatnich czasach cieszy się olbrzymią popularnością jest fantastyka. W szczególności w ostatnim czasie na rynku pojawia się wiele ciekawych propozycji, ponieważ kolejni autorzy próbują swoich sił z tym gatunkiem i trzeba przyznać, że są to udane próby. Tylko, że mówiąc o fantastyce nie można zapomnieć o autorach obecnych na rynku już od wielu lat, którzy stworzyli naprawdę wielkie dzieła. Palma pierwszeństwa należy się Andrzejowi Sapkowskiemu, który odpowiedzialny jest za serię “Wiedźmin”. Jeżeli wychylimy się nieco dalej, to zobaczymy, że amerykańskim rynkiem fantasy w chwili obecnej ponownie rządzi Stephanie Meyer, która zaprasza tym razem do czytania “Słońca w mroku”.

Andrzej Sapkowski

I pomyśleć, że na początku Sapkowski zamierzał chyba zostać ekonomistą lub też planował związać się po prostu z handlem. Tak, zaraz po szkole zaczął handlować, ale chyba nie było mu to do końca dane, ponieważ później zajął się tłumaczeniem powieści. Widocznie pisanie mu się spodobało, ponieważ sam postanowił pisać. Jego pierwsze próby literackie można było napotkać na łamach “Nowej Fantastyki”.  Geralt z Rivii tak przypadł do gustu czytelnikom, że Ci zaczęli naciskać, aby jego przygody ukazały się w normalnej książce. I tak też się stało, a wszystko sprzedało się w milionowych ilościach na rynku. Nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym. Sława Wiedźmina nie przemija, pomimo tego, że od momentu opublikowania pierwszej części książki minęło już tyle lat.

Stephanie Meyer

To samo można również powiedzieć o Meyer. Jej bohaterowie mają już “swoje lata”, ale kolejne pokolenia z przyjemnością poznają Bellę Swan i jej ukochanego Edwarda Cullena. Normalny człowiek i wampir, którzy postanowili obdarzyć się nie tylko zaufaniem, ale również miłością. Takie rzeczy w świecie rzeczywistym się nie zdarzają. Ale w książkach jak najbardziej. Wygląda na to, że końcówka roku 2020 na nowo będzie należeć do Meyer, która postanowiła wydać nową książkę pt.”Słońce w mroku”. Jest to nawiązanie do tego, co już było. Na nowo możemy spotkać historię Edwarda i Belli. Tylko, że teraz wszystko jest pokazane z zupełnie innej perspektywy. Czytelnicy teraz będą mogli zobaczyć, jakie spojrzenie na to wszystko ma sam wampir, zakochany w człowieku.

Kwiaty - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
>>Fantastyka w innym wydaniu

About the author : Renata