Fantastyka w innym wydaniu

Trzeba przyznać, że dzisiaj można natknąć się w księgarniach na różnego rodzaju książki, chociaż akurat nie ma w tym nic złego. Ciekawym gatunkiem wydaje się fantastyka, dzięki której można rozwinąć swoje możliwości i kreatywność. Wśród dzieł, które należą do tego gatunku, można spotkać różnoraką tematykę. Jedne książki odnoszą się do fantastycznych, wymyślonych krain, gdzie można napotkać różnego rodzaju stwory, potwory, krasnoludy, smoki i jeszcze wiele innych. Nie musimy szukać daleko, ponieważ przykładem takiego twórcy jest nasz rodak – Andrzej Sapkowski. Z kolei są również tacy autorzy, którzy akcję swoich książek umieszczają w całkiem realnym świecie. Gdyby nie to, że dzieją się jakieś “cuda – wianki”, człowiek mógłby pomyśleć, że ma do czynienia z całkiem zwyczajną książką. Przykładem takiej autorki jest Stephanie Meyer.

Amerykańska autorka

Stephanie Meyer – Tania Książka raczej unika medialnych fleszy i skandali. Jedna z osób, która w całości postanowiła skupić się na pisaniu, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć swoim czytelnikom tak dobre książki. Wiadomo tylko tyle, że urodziła się w Wigilię Bożego Narodzenia, ma męża i trzech wspaniałych synów. Reszta skupia się dookoła książek, jakie ona tworzy. To ona odpowiedzialna jest za to, że Bella Swan i Edward Cullen pojawili się na tym świecie. Chociaż nie można powiedzieć, że są to jedyne książki, jakie autorka ma w swoim dorobku. Oprócz tego autorka poleca swoją powieść “Intruz” i “Chemik”, które również zaliczane są do powieści fantasy, aczkolwiek w zupełnie innym tonie. 2020 roku okazał się dla Meyer wielkim powrotem do pamięci czytelników. Na rynku pojawiła się książka “Słońce w mroku”, która jest przypomnieniem losów Edwarda i Belli.

Polski autor

Co by można powiedzieć o Andrzej Sapkowskim? Bardzo dużo, a i tak mogłoby nam nie starczyć czasu na to, aby opowiedzieć o tak genialnym autorze, który odpowiedzialny jest za sukces Wiedźmina. Przed nim, jak również po nim, było wielu innych autorów, którzy pisali fantastykę. Tylko, że Andrzej Sapkowski należy do takich postaci, które są w pamięci wielu osób – nie tylko starszego pokolenia, ale również tych młodszych pokoleń, które dopiero zabierają się za poznanie serii o Geralcie z Rivii. Cała seria, która liczy osiem tomów, została przetłumaczona na wiele języków. Prędzej znajdziemy kraj, gdzie książka się nie ukazała (czy to w ogóle możliwe?), niż kraj gdzie ta książka do dzisiaj jest znana. Sapkowski to jeden z najlepszych mistrzów fantastyki.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Mistrzowie powieści fantasy<< >>Fantastyczne opowieści

About the author : Renata