Fantastyczne opowieści

Fantastyka w dzisiejszych czasach dzieli się na kilka gatunków. Wszystko przez to, że każdy autor ma swój styl pisania i ciężko wszystkim książkom przypisać te same cechy. Jedne książki opisują krainy, których tak naprawdę w świecie rzeczywistym nie ma (chociaż tak naprawdę nigdy nie można być tego pewnym). Inne opowiadania rozgrywają się w miejscach nam doskonale znanych. Chociaż sama fabuła jest tak ułożona, że w normalnym świecie takie rzeczy nie mają szans na to, aby się rozegrały. Takie książki tworzy Stephanie Meyer (https://www.taniaksiazka.pl/autor/stephenie-meyer) oraz tworzył J.R.R.Tolkien.

Stephanie Meyer

O tej amerykańskiej autorce w ostatnich miesiącach na nowo robi się głośno. Wszystko przez to, że wypuściła ona na rynek najnowszą książkę, która ponownie nawiązuje do historii, jaka jest już znana od wielu lat. Bella i Edward znowu powracają w “Słońce w mroku”. Książka miała ukazać się na rynku już kilka lat temu. Autorka wstrzymała się z jej publikacją jednak na długi czas, ponieważ wtedy doszło do przecieku i kilka rozdziałów zostało opublikowanych w sieci. Meyer postanowiła zająć się pisaniem innych książek, na pewien czas odkładając powrót Belli i Edwarda. Czytelnicy byli zawiedzeni, ale w końcu się doczekali i teraz mają książkę, która ma ponad 700 stron i stanowi nie lada “smaczek” dla wszystkich miłośników tej serii. Meyer urodziła się 24 grudnia 1973 roku w Connecticut. Jest to osoba, która unika rozgłosu medialnego, chcąc być docenioną za to co pisze, a nie za to co robi. Jej saga “Zmierzch” przez 47 tygodni znajdowała się na 1. miejscu toplisty „New York Timesa”, detronizując tym samym Harrego Pottera.

J.R.R.Tolkien

Angielski pisarz, filolog i filozof chrześcijański zmarł w 1973 roku, ale kolejne pokolenia nie zapominają o człowieku, który stworzył hobbitów i inne fantastyczne stwory, które wędrowały po Śródziemiu. To on sprawił, że człowiek miał szansę na to, aby spotkać się z krasnoludami, czy też elfami. J.R.R.Tolkien był profesorem języka staroangielskiego na uniwersytecie w Oxfordzie. Do tego współpracował przy powstaniu największego słownika języka angielskiego, który został wydany zaraz po pierwszej wojnie światowej. Zajmował się nauką, dzięki czemu w swoim dorobku miał wiele rozpraw naukowych, za które został w odpowiedni sposób uhonorowany. Powstało o nim wiele książek. Jedna z nich opowiada o tym, dlaczego Tolkien zaczął tworzyć świat Środziemia. Nie jest to miła historia, bowiem jest ona odwzorowaniem tego, co działo się w umęczonej duszy Tolkiena po walkach wojennych w jakich brał udział.

Kwiaty - obraz utworzony przez freepik - pl.freepik.com
Fantastyka w innym wydaniu<<

About the author : Renata